Opstart (2021) 

Mandag, torsdag og fredagshold opstart uge 1

Tirsdag og onsdagshold opstart uge 2

Lørdag d. 29. maj 2021 “Afslutnings Show” i Troldesalen Vejen

Vi danser i vores egne Studier i Volkerts Fabrikker, Dalbygade 40 H, 6000 Kolding

  • Vi tager forbehold for tidsændringer m.m ifb med Covid-19 
  • Vi vil i opstarts perioden bruge nogle minutter af timen på skiftet mellem holdene
  • Kom gerne lige til tiden, så vi ikke samles for mange mellem timerne
  • Kun en voksen pr. barn
  • Kommer der flere deltagere end max antallet i salen, deler vi op således at alle får lov at prøve
  • Gratis prøvetime (medmindre holdet er fuld booket – vi vil ud fra holdet i programmet informere jer herom)
  • Vi holder ikke pladser – I har plads på holdet, når betalingen er gennemført
  • Sprit af inden og efter timen
  • Bliv hjemme ved sygdom
  • Sal 1 max 28 personer – sal 2 max 19 personer
  • Elever med studiekort 20%
  • Tilmelding og betaling HER
  • Priser HER

Mandag sal 1:

Kl. 17.00 Ballet beg. 4-6 år

Kl. 17.45 Hip Hop med attitude beg./l.øv. 7-10 år

Kl. 18.30 Modern/Contempoary beg. 8-13 år

Kl. 19.20 “Vild med dans” og dans til festbrug beg. (max 4 par)

Kl. 20.10 “Vild med dans” og dans til festbrug beg. (max 4 par)

Instruktør: Mille Olsen/Mette Jersild, se mere HER

Mandag sal 2:

Kl. 17.00 Tik Tok Dance 7-10 år

Kl. 17.45 Tik Tok Dance 11-14 år

Kl. 18.45 Urban Style øv. Unge/Voksne

Kl. 19.45 Girly Style open level Unge/Voksne

Instruktør: Saraa Darwiche (Tik Tok) og Aaron Le, se mere HER

Tirsdag sal 1:

Kl. 16.30 Funky Hip Hoppers beg. 7-9 år                 

Kl. 17.20 Funky Hip Hoppers øv. 10-12 år (Fuld booket)

Kl. 18.10 Allstyles Hip Hop øv. 13-15 år

Kl. 19.00 Allstyles Hip Hop øv. Unge/voksne

Instruktør: Majken Hauge, se mere HER

Tirsdag sal 2:

Kl. 16.30 MGP/Ramasjang og Hip Hop 4-6 år

Kl. 17.20 Fortnite og Hip Hop 7-11 år (Fuld booket)

Kl. 18.10 Showdance/Musicaldance l.øv./øv. 8-13 år

Kl. 19.00 Showdance/Musicaldance l.øv./øv. Unge/Voksne

Instruktør: Tanja Høivang, se mere HER

Onsdag sal 1:

Kl. 17.00 Ballet l.øv. 4-6 år

Kl. 17.45 Ballet Beg./l.øv. 7-11 år

Kl. 18.30 Ballet beg./l.øv. Teen/Unge/Voksne

Intruktør: Louise Brændekilde, se mere HER

Torsdag sal 1:

Kl. 17.00 Mgp/Ramasjang og Hip Hop 4-6 år

Kl. 17.45 Cool Hip hoppers beg.-l.øv 7-10 år

Kl. 18.30 Lyrisk Hip Hop beg.-l.øv. 11-14 år

Kl. 19.15 Lyrisk Hip Hop beg. Unge/Voksne

Instruktør: Mille Olsen, se mere HER

Torsdag sal 2:

Kl. 16.45 Showdance/Jazz beg. 11-14 år

Kl. 17.30 Modern/Contempoary beg./l.øv. 11-14 år Hold 1 (Fuld booket)

Kl. 18.30 Modern/Contempoary beg./l.øv. 11-14 år Hold 2

Kl. 19.15 Modern/Contempoary+Teknik l.øv./øv. Unge/Voksne (1 time)

Kl. 20.15 Modern/Contempoary+Teknik beg./l.øv. Unge/Voksne (1 time)

Instruktør:  Patrick Pedersen, se mere HER

Fredag sal 1:

Kl. 15.45 Hip Hop/Funk l.øv. 11-14 år

Instruktør: Mille Olsen, se mere HER

Fredag sal 2:

Kl. 15.45 Konkurrencehold 2006-2002

Kl. 16.45 Konkurrencehold 2007-2010

Instruktør: Tanja Høivang, se mere HER